29. Finał WOŚP z IPA w Szczecinie

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu 31. stycznia 2021 r. – przeszedł już do historii. W tym roku zbierano datki na wyposażenie dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy (zakup sprzętu medycznego m.in. aparaty USG  i RTG, lasery diodowe itd.).

Tradycyjnie do akcji przystąpili też członkowie i sympatycy Zachodniopomorskiej Grupy Wojewódzkiej IPA w Szczecinie. W związku z epidemią COVID-19 postanowiono odstąpić od grup wolontariuszy z tekturową puszką i założono eSkarbonkę WOŚP. Drogą e-mailową sekretarz Grupy powiadomiła członków IPA o formie zbiórki. W ciągu jednego dnia zebrano w skarbonce ponad dwa tysiące złotych – swoje datki przesłali także nasi koledzy IPA z Wielkiej Brytanii i USA – serdecznie dziękujemy.

Za rok odbędzie się już 30. Finał WOŚP – mamy nadzieję, że epidemia zostanie tylko przykrym wspomnieniem i wszyscy powrócimy do tradycyjnej formy zbiórki środków finansowych na rzecz chorych dzieci. Servo Per Amikeco !!!  Tekst : kol. Mariola Świątczak sekretarz ZGW IPA – Szczecin; autorka zdjęć – kol. Karolina Rudawska IPA – Stargard.