IPA – Agrigento z wizytą w Stargardzie

 

  

Na zaproszenie Regionu IPA – Stargard w dniach 1 – 4. czerwca 2018 r. gościliśmy u nas naszych włoskich przyjaciół z IPA – Agrigento. Francesco Carbone i Valentina podczas całego pobytu zwiedzili Szczecin, Świnoujście i Stargard. Zajrzeliśmy też m. in. do Sztabu Miejskiego Policji, bardzo podobała się odrestaurowana sala konferencyjna w Komendzie Wojewódzkiej Policji, Wały Chrobrego, Cmentarz Centralny, panorama miasta z 22-go piętra PAZIM-u i inne zabytki Szczecina. Niezapomniane wrażenie na naszych sycylijskich gościach zrobiła piękna plaża w Świnoujściu, Fort Zachodni i port morski. Oczywiście zaprosiliśmy też Francesco i Valentinę do pizzeri w Stargardzie oraz na obiad we włoskiej restauracji. Wspólnie z naszymi przyjaciółmi wstąpiliśmy też do siedziby zachodniopomorskiej IPA, która funkcjonuje na terenie Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. Niestety czas  szybko biegnie, wiele jeszcze nie udało się zobaczyć i już trzeba było się pożegnać. Francesco przekazał nam na pamiątkę spotkania proporczyki z IPA – Sycylia, koszulki z logo IPA – ITALIA oraz pamiątkową „deskę”. Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy w Agrigento lub Szczecinie. Teraz z sentymentem oglądamy liczne fotografie, które wspólnie robiliśmy podczas spacerów i zwiedzania.

Za pomoc logistyczną w przygotowaniu wizyty włoskich ipowców serdecznie dziękuję kol. Grzegorzowi Sudakow, Michałowi Mayer (nasz nieoceniony tłumacz), Katarzynie (fotografka) i Pawłowi Lubowiczom, Mietkowi Wołoszczuk (IPA – Świnoujście), Bożenie i Arturowi Karpińskim z Regionu IPA – Stargard.

Servo Per Amikeco !!! kol. Mariola Świątczak Przewodnicząca Regionu IPA – Stargard Autor zdjęć : kol. Katarzyna Lubowicz z Regionu  IPA – Stargard