IPA Szczecin znów w grze

Mistrzostwa Polski IPA w tenisie stołowym

W dniach 27 – 28. kwietnia 2019 roku reprezentacja Zachodniopomorskiej Grupy Wojewódzkiej IPA – Szczecin w składzie: Sylwia Purlis z KPP Szczecinek, Robert Łukojć z WDŚ KWP Szczecin i Przemysław Andrzejewski z WRD KMP Szczecin brała udział w 7. Otwartych Mistrzostwach Polski IPA w tenisie stołowym. Był to już czwarty wyjazd naszej reprezentacji do Radomia na turniej organizowany przez Region IPA – Radom Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA i Integracyjny Klub Tenisa Stołowego „Broń” Radom.

W mistrzostwach wzięło udział 10 reprezentacji, w skład których  wchodziły zarówno reprezentacje drużyn policyjnych, jak i reprezentacje innych służb mundurowych. Reprezentacje podzielono na dwie grupy, a z każdej z nich do strefy medalowej wychodziły tylko dwie drużyny. Mecze grupowe były bardzo zacięte, niestety nie udało się wywalczyć miejsca w najlepszej dwójce i pozostała nam rywalizacja o miejsca 5 – 10. Po dalszych grach turniejowych ostatecznie uplasowaliśmy się na 8 miejscu.

Zwyciężyła drużyna z Wrocławia, a czołowe miejsca klasyfikacji drużynowej przedstawiają się następująco :

1. IPA Wrocław + ZW NSZZ P Wrocław

2. 42. Baza Lotnictwa Szkolnego w Radomiu

3. Kujawsko-Pomorska Grupa Wojewódzka IPA 4. Region IPA – Radom

4. Region IPA – Radom.

Po zakończeniu rywalizacji drużynowej zawodnicy przystąpili do gier turnieju indywidualnego. W klasyfikacji indywidualnej czołowe miejsca zajęli:

1. Artur Kowal – Bydgoszcz

2. Przemysław Rybikowski – Wrocław

3. Maciej Rakowicz – Bydgoszcz

Zawodnicy z IPA – Szczecin w turnieju indywidualnym wywalczyli następujące miejsca: