Na Straży Życia

krew

Akcja honorowego krwiodawstwa pod honorowym patronatem komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kontradmirała SG Piotra Stockiego.

12 maja 2016 r., w przeddzień Święta Straży Granicznej i 25-lecia utworzenia naszej formacji, zapraszamy wszystkich naszych przyjaciół, a szczególnie honorowych krwiodawców na otwartą akcję poboru krwi pt. „Na Straży Życia”, która odbędzie się w siedzibie Placówki SG w Szczecinie przy ul. Żołnierskiej 4. Dlatego jeżeli chcecie i możecie to zaplanujcie swojej oddawanie krwi tak aby tego dnia być z nami i podzielić się tym bezcennym lekiem. Wspólnie chcemy pokazać społeczeństwu, że nie tylko strzeżemy polskich granic, ale gotowi jesteśmy do poświęcenia dla ratowania życia i zdrowia mieszkańców naszego regionu. Akcję poboru będzie prowadził wykwalifikowany personel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) w Szczecinie w specjalistycznym „krwiobusie”.

Dla uczestników akcji – krwiodawców przewidziane są koszulki „Pomorze Zachodnie” przekazane przez Marszałka Zachodniopomorskiego oraz poczęstunek domowym ciastem przygotowanym przez panie i funkcjonariuszki naszej jednostki.

Akcji towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje zorganizowane w ramach „dnia otwartych koszar” tj.:

– wystawa sprzętu i wyposażenia służbowego Straży Granicznej,

– zwiedzanie lapidarium znaków granicznych z ich znawcą p. Bogusławem Tomaszewskim,

– wystawa kolekcjonerska p. Mirosława Borowskiego poświęcona honorowemu krwiodawstwu,

– zwiedzanie koszar i archiwum Straży Granicznej,

– pokaz starych kronik filmowych z okresu WOP i Straży Granicznej.

Akcję organizuje Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Granica”, ale prowadzić ją będą wspólnie funkcjonariusze i pracownicy Placówki SG w Szczecinie i Archiwum SG w Szczecinie. Koordynatorem będzie mjr SG Artur Ochał tel. 662274276 (tu uzyskasz szczegóły).

Zapraszamy już dziś naszych przyjaciół ze środowiska służb mundurowych, zaprzyjaźnioną młodzież i dzieci do odwiedzenia nas w tym szczególnym dla nas dniu.

tekst: Rafał Wachowicz