Pomagamy służbie zdrowia podczas epidemii

Od marca 2020 r. na świecie, a także w Polsce wszyscy walczymy z pandemią koronawirusa COVID-19. Podstępny wirus zabił już wiele tysięcy ludzi i w dalszym ciągu jest niebezpieczny.

W Polsce jest zarażonych koronawirusem kilka tysięcy osób. Z epidemią walczą  na „głównym froncie” lekarze, pielęgniarki, ratownicy  i pozostały personel medyczny. W szpitalach są zapełnione sale chorych, izolatki, brakuje sprzętu medycznego i podstawowych środków higieniczno – sanitarnych.

W tej trudnej sytuacji wiele stowarzyszeń, fundacji oraz organizacji pozarządowych stara się w miarę możliwości wesprzeć polską służbę zdrowia. Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Sekcja Polska również podjęło działania w tym zakresie na terenie całego kraju.

Zachodniopomorska Grupa Wojewódzka IPA – Szczecin na mocy uchwały Zarządu, finansowo wsparła szpitale miejskie w Białogardzie oraz Połczynie Zdroju. Aktyw Regionu  IPA – Stargard zakupił ok. 300 sztuk maseczek ochronnych jednorazowych dla sanitariuszy i ratowników Pogotowia Ratunkowego w Stargardzie. Region IPA – Szczecin jest współorganizatorem internetowego konkursu plastycznego dla dzieci, które teraz uczą się w domu bo szkoły są zamknięte do odwołania. Mamy nadzieję, że niedługo zwalczymy wirusa i wszyscy wrócimy do „normalności”. Teraz w myśl hasła – zostań w domu – odbywamy obowiązkowo kwarantannę i stosujemy się do zaleceń lekarzy.

Servo Per Amikeco !!! kol. Mariola Świątczak – Przewodnicząca Regionu IPA – Stargard. Autor zdjęć: Pan Jacek Molik