Posiedzenie Zarządu Krajowego IPA

Wiosenne posiedzenie 2019 Krajowego Zarządu SP IPA w Świnoujściu

Tegorocznym gospodarzem wiosennego posiedzenia Krajowego Zarządu Sekcji Polskiej IPA była Zachodniopomorska Grupa Wojewódzka IPA w Szczecinie.

Spotkanie odbyło się w dniach 21 – 24. marca 2019 r. w Świnoujściu w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym CUL MSWiA. Pierwsze obrady zaczęły się już w piątek zaraz po śniadaniu, a zakończyły w sobotę przed kolacją. Delegaci poruszyli wiele spraw dot. funkcjonowania stowarzyszenia m.in. : podsumowanie działalności w 2018 roku, sprawy finansowe w tym wpływy z 1%, seminaria IPA w Gimborn, międzynarodowa wymiana policjantów – członków IPA z innymi sekcjami narodowymi IPA na całym świecie, zatwierdzenie nowego Regulaminu Działania SP IPA, funkcjonowanie strony internetowej SP IPA oraz gazety. Zatwierdzono także wnioski o zapomogi oraz przyznanie legitymacji Zasłużonym dla Sekcji Polskiej IPA w 2019 roku. Z piątku na sobotę w ramach uroczystej kolacji odbył się bankiet podczas którego w części oficjalnej uroczyście wręczono odznaki X i XX-lecia w SP IPA członkom naszej Grupy.

Ponieważ większa część delegatów (ponad 80 osób) nigdy nie była w Świnoujściu i korzystając ze słonecznej pogody, kol. Robert Rzeźnik – Prezes ZGW zorganizował dla nich wycieczkę turystyczną po mieście w tym odwiedziny w Porcie Wojennym, które były największą atrakcją.

Przed końcem posiedzenia każdy uczestnik otrzymał w ramach upominku od IPA – Szczecin okolicznościowy kubek z okazji 25-lecia oraz lokalne gadżety promujące świnoujski region i okolice.

Posiedzenie jesienne KZ SP IPA odbędzie się w okresie 24 – 27. października 2019 r. w Szklarskiej Porębie, natomiast Kongres SP IPA będzie miał miejsce w Janowie Podlaskim w dniach 6 – 8. grudnia 2019 r. z udziałem licznych delegacji zagranicznych.

Servo Per Amikeco !!!

sekretarz  ZGW IPA – Szczecin

kol. Mariola Świątczak