Relacja z Dnia Dziecka

Dzień Dziecka z IPA Stargard

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Dziecka w Stargardzie został zorganizowany przez policjantów oraz członków Regionu IPA – Stargard. Na festyn w plenerze zostały zaproszone wszystkie dzieci z terenu miasta i okolic.

Zaraz po 9-tej rano w piątek 31. maja 2019 r. do jednostki zaczęły przybywać pierwsze grupy przedszkolaków. Na parkingu stały już specjalistyczne samochody policyjne, wojskowe, straży pożarnej oraz Inspekcji Transportu Samochodowego. Największym powodzeniem wśród najmłodszych cieszyły się popisy psów tropiących i koni policyjnych.

Swoje pokazy miała też grupa stargardzkich antyterrorystów. Światła błyskowe i sygnały dźwiękowe z radiowozów i motocykli policyjnych przez kilka godzin zagłuszały spokój okolicznym mieszkańcom, gdyż każdy z milusińskich musiał obowiązkowo osobiście nacisnąć niebieski guzik.

Oprócz sprzętu ustawione też były różne stoiska wśród których bardzo wyróżniało  się kolorowe stanowisko Regionu IPA – Stargard. Członkowie stowarzyszenia na stołach wyłożyli gazety SP IPA oraz wiele ciekawych gadżetów z logo IPA. Dzieci tłumnie nas oblegały, każde otrzymało jakąś zabawkę, malowankę, przybory do szkoły, skakankę, balony itp. Wiele prezentów otrzymaliśmy bezpłatnie od sponsora z Mielna hotelu UNITRAL, któremu bardzo dziękujemy. Ponieważ pogoda sprzyjała długiemu pobytowi na festynie, nasi mali goście z opiekunami, tłumnie ciągle przybywający, byli też spragnieni i głodni.

Z nieocenioną pomocą przyszedł nam właściciel piekarni BAGIETKA ze Stargardu, który przekazał nam na ten cel kilka kilogramów świeżo upieczonych rogalików z budyniem i dżemem oraz przepyszne kulki z kremem. Ponadto ipowcy rozdawali dzieciom kartoniki z sokami.

Nasi goście chętnie brali udział w konkursach upewniając się wcześniej, czy otrzymają nagrody :-))) Było gwarno, wesoło, ciekawie i tłumnie. Zapraszamy do nas ponownie za rok. Bardzo dziękuję koleżankom z Regionu IPA – Stargard : Bożenie, Kasi i Monice za pomoc w organizacji stoiska, upieczone ciasta i logistyczne zaangażowanie.

Servo Per Amikeco !!!                                               

kol. Mariola Świątczak Przewodnicząca Regionu IPA – Stargard

Autorki zdjęć : koleżanki Regionu IPA-Stargard wymienione w artykule.