Święto najmłodszych z IPA – Stargard

Tradycyjnie, jak każdego roku, Region IPA – Stargard był współorganizatorem festynu z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w pierwszym dniu czerwca 2022 r. Impreza odbyła się na terenie parkingu przy Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie. Kierownictwo jednostki zadbało o różne techniczne atrakcje dla dzieciaków np. motocykle i radiowozy policyjne, stanowisko technika kryminalistyki, sprzęt wojskowy i straży pożarnej, klubu strzeleckiego „LEGION” itd. Ponadto odbywały się pokazy tresury psów służbowych  oraz działań kontrterrorystów. Olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się policyjne konie, które wykazały „anielską” wręcz cierpliwość wobec najmłodszych. Komisarz INEK dzielnie zabawiał uczestników festynu oraz pozował do licznych zdjęć.

Członkowie Regionu IPA – Stargard swoją organizacyjną wiatę umieścili w widocznym miejscu dzięki czemu całe grupy przedszkolaków odwiedzały ipowskie stanowisko. Każde dziecko otrzymało słodkiego lizaka i kartonik z sokiem oraz wybraną przez siebie zabawkę, grę lub maskotkę. Ponadto dzięki koleżankom z IPA, które same przygotowały i upiekły różne pyszności (Monika, dwie Karoliny, Mariola, Aneta, Paulina, Basia), były też liczne blachy z ciastem np. jabłecznik, sernik, murzynek, rogaliki z czekoladą, mufinki z jagodami, cytrynowiec itp. Kolejka dzieci z opiekunami po porcję ciasta była tak samo długa jak po kolorowe balony. Opiekę kulinarną w tym zakresie dzielnie sprawowali koledzy IPA :  Andrzej i Grzegorz. Ponadto na stołach były rozłożone gazety Wiadomości Sekcji Polskiej IPA, a także Gazeta Policyjna. Nieco starsze latorośle były ciekawe jak można zostać policjantem…

Pomimo porannego deszczu, pogoda nam sprzyjała i festyn się udał. Gościliśmy ok. 300 dzieci z opiekunami oraz całe rodziny z mniejszymi i większymi pociechami – wśród nich były też ukraińskie dzieci, które bardzo się ucieszyły, gdy w ramach prezentu od IPA – Stargard otrzymywały plecaki i szkolne tornistry.

Do zobaczenia za rok – Servo Per Amikeco !!!