Zimowe szaleństwa 2018 IPA-SG ze Szczecina

Region IPA SG Szczecin we współpracy z Panem Tadeuszem Skrzypkowskim reprezentującym Akademię Morską w Szczecinie,  od połowy stycznia do połowy lutego 2018 roku rozpoczął    cykl wyjazdów (5 turnusów) w małych 8-osobowych grupach na tygodniowe pobyty w Schronisku na Hali Szrenickiej w  Szklarskiej Porębie. W sumie z takiej formy wypoczynku skorzystało 13 osób z naszego regionu. Śniegu było dużo, warunki narciarskie dobre, posiłki smaczne i obfite. Na miejscu oprócz nauki jazdy na nartach dla początkujących, szusowania     po trasach narciarskich przez bardziej zaawansowanych były organizowane wycieczki:

– do schroniska po czeskiej stronie,

– do schroniska Szrenica na przepyszne naleśniki z jagodami i śmietaną,

– oraz do byłej strażnicy SG.

Były atrakcje, konkursy i nagrody. Bawiliśmy się wyśmienicie za co bardzo dziękujemy naszemu przyjacielowi Tadeuszowi  Skrzypkowskiemu za pomysłowość, poświęcony czas, opiekę, zaangażowanie, przyjazną, radosną atmosferę. W dniu 23. marca br. wszystkie grupy spotykają się w jednej ze szczecińskich restauracji na podsumowaniu sezonu narciarskiego, będzie wesoło.

Servo Per Amikeco !!!  kol. Krystyna Majunka Przewodnicząca Regionu IPA – Straż Graniczna w Szczecinie. Zdjęcia: uczestnicy zimowego wypoczynku