Burmistrz Dębna – Zasłużonym dla IPA

DSC_0044   

W dniu 28.05.2015 r. w Urzędzie Miejskim w Dębnie (zachodniopomorskie) odbyła się miła uroczystość wręczenia legitymacji „Zasłużony dla IPA Sekcja Polska” Panu Piotrowi Downarowi – Burmistrzowi Dębna. W spotkaniu udział wziął kol. Mariusz Rudziński – Przewodniczący Regionu IPA w Dębnie oraz podinsp. Jacek Michalewski Komendant Komisariatu Policji w Dębnie (też członek IPA).

Pan Piotr Downar od chwili powstania Regionu IPA – Dębno w 2007 r. jako urzędujący już wówczas Burmistrz Dębna, z zainteresowaniem i życzliwością odnosił się do naszego stowarzyszenia popierając idee IPA w myśl motta : Servo per Amikeco !!!   Ten przychylny stosunek wyrażał się także osobistym udziałem w wydarzeniach organizowanych przez Region IPA w Dębnie jak : obejmowanie honorowym patronatem corocznego turnieju piłki siatkowej i popieraniem wniosków kierowanych przez Burmistrza do samorządu ze strony IPA o wsparcie finansowe prowadzonej działalności statutowej tj. cyklicznych imprez interdyscyplinarnych szkolenia dzieci i młodzieży z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz szkodliwości spożywania alkoholu i zażywania narkotyków.

Postawa Pana Piotra Downara i osobiste zaangażowanie przyczyniły się do jego identyfikacji z członkami IPA i jest rozpoznawalny wśród nich poprzez swój aktywny udział. Swojego pozytywnego nastawienia nie zmienia od kilku lat. Nadal jako osoba prywatna i wciąż urzędujący Burmistrz utożsamia się ze społecznością stowarzyszenia, które zawsze może liczyć na jego wsparcie. Bezinteresowność, starania, skromność i dobra wola Pana P. Downara w pełni zasługują na dostrzeżenie i docenienie.

Servo per Amikeco !!!

Kol. Mariusz Rudziński Przewodniczący Regionu IPA – Dębno