„Gramy dla Damiana” z IPA w Koszalinie

Z inicjatywy członków Zarządu Regionu IPA – Koszalin kol. Arlety Kołodziejskiej i kol. Pawła Śleziaka, w dniu 24. września 2021 r. na „Orlikach” w Koszalinie odbył się Charytatywny Turniej IPA w Piłkę Nożną pod hasłem : „Gramy dla Damiana”. Celem turnieju było zebranie środków finansowych na terapię nowotworową na rzecz asp. Damiana Borkowskiego – policjanta KMP – Koszalin.

Chęć udziału w turnieju zgłosiło 12 drużyn, następnym już organizatorzy musieli odmówić ze względów logistycznych. Walka na zielonej murawie była zacięta, każda drużyna chciała być najlepsza. Ostatecznie zwycięzcami zostali gospodarze, a następnie : Kołobrzeg, Szczecinek, Piła i IPA z Białogardu. Puchary i dyplomy wręczał zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Koszalinie nadkom. Marcin Pilarczyk oraz sekretarz ZGW IPA – Szczecin kol. Mariola Świątczak.

Podczas imprezy na terenie zielonym funkcjonował bufet z ciastami, smażonymi rybami, gorącą zupą, kiełbaskami z grilla itd. dla uczestników turnieju. Sympatycznym akcentem był udział koszalińskich dzieci z Przedszkola nr 10 im. Misia Uszatka, którym bardzo dziękujemy.

Kol. Damian też brał udział w tym sportowym spotkaniu jako widz, był bardzo wzruszony tak licznym udziałem koleżanek i kolegów z KMP – Koszalin oraz członków IPA z terenu całego województwa zachodniopomorskiego (udział wzięło ponad 200 osób). Przygotowane wszystkie puszki na datki zostały bardzo szybko całkowicie wypełnione – serdecznie dziękujemy. Działał także sklepik z gadżetami IPA, który cieszył się dużym zainteresowaniem oraz przeprowadzono licytację gadżetów od darczyńców.

Zarząd Regionu IPA – Koszalin składa serdeczne podziękowania także wszystkim licznym sponsorom bez których turniej nie mógłby się odbyć np. kol. Mirosławowi Ciecieląg za zaopatrzenie w kiełbasę grillową z firmy BRUNO-TASSI w Koszalinie, która współpracuje z najlepszymi zakładami mięsnymi w Polsce.

Damian – życzymy Tobie szybkiego powrotu do zdrowia i trzymamy za Ciebie kciuki !!!

All-focus

Servo Per Amikeco !!!   kol. Mariola Świątczak sekretarz ZGW IPA – Szczecin; autor zdjęć : kol. Rafał Skoczylas z KMP – Koszalin