Pożegnanie lata w Sarbinowie

Zgodnie z zapowiedzią w dniach 22 – 23. września 2018 roku odbył się piknik integracyjny zorganizowany przez Region IPA – Kołobrzeg pod hasłem „ Pożegnanie lata IPA 2018 ”. W spotkaniu towarzyskim udział wzięło 47 członków i sympatyków Zachodniopomorskiej Grupy Wojewódzkiej IPA – Szczecin.

Impreza odbyła się terenie ośrodka wypoczynkowego „Ranczo w Dolinie” w nadmorskiej miejscowości Sarbinowo, którego właścicielami są Lilla i Marek Szewczyk (członek naszego Regionu) – jako gospodarzom serdecznie dziękujemy za okazałą przychylność oraz gościnność.

Przed rozpoczęciem grillowania w którym uczestniczyli przedstawiciele prawie wszystkich regionów zachodniopomorskiego IPA odbyło się robocze zebranie Zarządu Grupy Wojewódzkiej IPA Szczecin na którym były poruszane tematy bieżące jak i wybiegające na przyszły rok.

Jak sama treść przewodniego hasła spotkania wskazuje „ Pożegnania lata” mieliśmy okazję rzeczywistego – pogodowego pożegnania lata 2018 roku, z uwagi na diametralną zmianę pogody z letniej na jesienną, podczas której poczuliśmy na własnej skórze: słońce, opady deszczu, porywisty nadmorski wiatr. Jednak nikogo z przybyłych gości to nie zniechęciło – wyśmienity humor, świetna zabawa, przepyszny gorący żurek, bigos, pełne grille wypełnione – karkówką, boczkiem, kaszanką oraz kiełbasą, jak i syto zastawione stoły – smakołykami rybnymi i nie tylko, które znajdowały się pod namiotami, pozwoliły na zakończenie imprezy dopiero „grubo po północy”.

Ze strony logistycznej chciałbym podziękować sponsorom bez których nie mogłoby się odbyć tak udane spotkanie: Lilli i Markowi Szewczyk – właścicielom OW „Ranczo w Dolinie” w Sarbinowie oraz ich szefowej kuchni Pani Agnieszce za przygotowanie żurku i bigosu – GOSiR Gmina Kołobrzeg za użyczenie namiotów – Przetwórstwo Rybne Nordfisch – Foodmark Sp. z o.o. w Charzynie – Przetwórstwo Rybne Koral S.A. w Tczewie / Oddział w Kukini – Zakład piekarniczo-cukierniczy Pana Adama Wierzbowskiego w Kołobrzegu oraz Przetwórstwo mięsne „Aniger” Pani Reginy Antkiewicz z Wrzosowa. Osobne szczególne podziękowania od Zarządu ZGW IPA – Szczecin należą się Przewodniczącemu Regionu IPA – Kołobrzeg kol. Robertowi Szukalskiemu oraz jego żonie Lidii (sekretarz ZGW).

Servo Per Amikeco !!! kol. Robert Szukalski Przewodniczący Regionu IPA Kołobrzeg. Autor zdjęć: kol. Robert Szukalski i uczestnicy pikniku.