Turniej tenisa stołowego w Radomiu

 

 

 

W dniach 08-09. września 2018 roku reprezentacja Zachodniopomorskiej Grupy Wojewódzkiej IPA – Szczecin w składzie: Sylwia Purlis z KPP Szczecinek, Robert Łukojć z WDŚ KWP Szczecin i Przemysław Andrzejewski z WRD KMP Szczecin brała udział w 6-tych Otwartych Mistrzostwach Polski IPA w Tenisie Stołowym. Był to już trzeci wyjazd naszej reprezentacji do Radomia na turniej organizowany przez Region IPA – Radom Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA i Integracyjny Klub Tenisa Stołowego „Broń” Radom.

Poziom mistrzostw podniosły dodatkowo reprezentacje innych służb mundurowych. Mecze rozegrała także reprezentacja policjantów z IPA – Cypr.

W tak doborowym towarzystwie nasza reprezentacja w fazie grupowej zajęła drugie miejsce, ustępując jedynie drużynie gospodarzy turnieju, pokonując drużynę PSP Radom oraz drużynę IPA Lublin II i weszła do turnieju głównego rozgrywanego systemem pucharowym.

W jednym z kolejnych meczy fazy pucharowej nasza drużyna ponownie spotkała się z drużyną gospodarzy. Rewanż dla naszych zawodników okazał się udany i po pojedynku wygranym 3:1 nasza reprezentacja zajęła ostatecznie 7 miejsce, poprawiając wynik z roku 2016 i 2017 o 2 pozycje.

Servo per Amikeco !!!! kol. Robert Łukojć z Regionu IPA – Szczecin, autorzy zdjęć – uczestnicy turnieju.