Turniej Tenisa Stołowego IPA Radom 2016

Wspólna fotka

W dniach 2-3 kwietnia 2016 roku w Radomiu odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Polski Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji w Tenisie Stołowym.

W zawodach wystąpiło 14 drużyn reprezentujących różne formacje mundurowe oraz regiony Polski:

IPA Bydgoszcz, IPA Śląsko-Małopolski Oddział SG w Raciborzu, IPA Radom, KWP Kielce, KPP Lubartów, Straż Pożarna Radom, 42 Baza Lotnictwa Szkolnego Radom, WAT Warszawa, Wyższe Seminarium Duchowne Radom, KMP Lublin, KMP Zamość, IPA Szczecin, Bieszczadzki Oddział SG w Przemyślu, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu.

Drużyna IPA Szczecin wystąpiła w składzie kol. : Sylwia Purlis z KPP w Szczecinku, Robert Łukojć oraz Roman Nowaczyk z KWP w Szczecinie.

Cały turniej stał na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie, w poszczególnych drużynach grali aktualni zawodnicy nawet klubów 2-go ligowych.

Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła drużyna IPA Bydgoszcz, drugie miejsce drużyna Śląsko-Małopolskiej Straży Granicznej z Raciborza, podium dopełniła drużyna IPA Radom.

Nasza drużyna w fazie grupowej natrafiła na silnych przeciwników i zajmując trzecie miejsce        w gronie czterech drużyn, w dalszej fazie pucharowej mogła walczyć jedynie o miejsca 9-14, zajmując ostatecznie 9 miejsce.

Drużyna IPA Szczecin na pewno wyróżniała się tym, że w jej składzie zagrała jedyna uczestniczka turnieju, która nie ustępowała umiejętnościami mężczyznom, a od wielu z nich okazała się lepsza, o czym najlepiej świadczą wygrane przez nią pojedynki.

W przyszłości liczymy na więcej szczęścia w losowaniu oraz lepszą pozycję końcową.

Servo Per Amikeco !!!

kol. Robert Łukojć